Албан ёсны цахим хуудас
Аймгийн аварга малчин, саальчин, тэмээчин, тариаланч тодорлоо

Аймгийн Засаг даргын зөвлөлийн хурлаар Аймгийн аварга малчин, саальчин, тэмээчин, тариаланчыг тодрууллаа. Аймгийн аваргуудыг тодруулахдаа холбогдох журмын дагуу 11 шалгуур үзүүлэлтээр дүгнэсэн юм. Аваргуудын шагналыг Билгийн тооллын хаврын тэргүүн сарын баярын өмнө олгоно

"АЙМГИЙН АВАРГА МАЛЧИН"-аар

 

Сумдын нэр

Баг

Малчны овог

Нэр

 
 

1

Баян-Өндөр

1

Долгорсүрэн

Нямзав

 

2

Баян-Өндөр

5

Хүрэлгомбо

Ерөөлт

 

3

Баян-Өндөр

2

Содномпил

Батбаяр

 

4

Баян-Өндөр

2

Ганбаатар

Даваадорж

 

5

Баян-Өндөр

3

Баатар

Дагвацэрэн

 

6

Бүрд

1

Уртнасан

Догсомбалжир

 

7

Бүрд

5

Галсан

Батсуурь

 

8

Бүрд

4

Равдан

Батмөнх

 

9

Бүрд

3

Мөнхбат

Баярмөнх

 

10

Бат-Өлзий

1

Цэрэндорж

Цолмон

 

11

Бат-Өлзий

1

Орги

Цэрэнтогтох

 

12

Бат-Өлзий

4

Авирмэд

Болдбаатар

 

13

Бат-Өлзий

1

Төмөр-Очир

Бат-Эрдэнэ

 

14

Бат-Өлзий

2

Сүхбаатар

Мөнхбаяр

 

15

Баруунбаян-Улаан

1

Аюургяна

Дамдин

 

16

Баруунбаян-Улаан

3

Нинж

Бэгзсүрэн

 

17

Баруунбаян-Улаан

3

Доржсэмбэ

Болдбаатар

 

18

Баруунбаян-Улаан

2

Жамсрандулам

Хүрэлсүх

 

19

Баянгол

4

Чулуунбат

Баатарчулуун

 

20

Баянгол

2

Алагшаа

Мөнхдэлгэр

 

21

Баянгол

5

Банди

Мишигдорж

 

22

Баянгол

1

Балжир

Буянжаргал

 

23

Баянгол

1

Дашцэрэн   

Цэрэнтогтох

 

24

Гучин-Ус

2

Дэмчигдорж

Эрдэнэ-Очир

 

25

Гучин-Ус

3

Ринцэн

Төмөр-Очир

 

26

Гучин-Ус

3

Даваадорж

Эрдэнэцуурга

 

27

Есөнзүйл

1

Одсүрэн

Мягмар

 

28

Есөнзүйл

1

Бямба

Чөдөр

 

29

Есөнзүйл

4

Цэрэнхорол

Дашдэмбэрэл

 

30

Өлзийт

4

Ваня

Шагдар

 

31

Өлзийт

3

Сугаржав

Дэлгэрцогт

 

32

Өлзийт

2

Очирхуяг

Нэргүй

 

33

Өлзийт

1

Цэрмаа

Гүрсэд

 

34

Зүүнбаян-Улаан

 3

Бор

Эрдэнэтөгс

 

35

Зүүнбаян-Улаан

 6

Иш

Гансүх

 

36

Зүүнбаян-Улаан

 3

Орги

Очирсүрэн

 

37

Богд

1

Баатар

Бавуудорж

 

38

Богд

7

Дэмчиг

Ганбат

 

39

Богд

3

Намхайдорж

Чагнаадорж

 

40

Богд

2

Төмөр

Гантулга

 

41

Богд

6

Чимэддорж

Батжаргал

 

42

Богд

4

Сундуйжав

Жадамба

 

43

Нарийнтээл

2

Цэнд

Доржготов

 

44

Нарийнтээл

2

Жанжан

Отгонжаргал

 

45

Нарийнтээл

3

Пүрэвбат

Пүрэвсүрэн

 

46

Нарийнтээл

3

Цэрэнсоргог

Батаа

 

47

Нарийнтээл

3

Мөрөм

Гантөмөр

 

48

Сант

1

Намжил

Бүрэнтөгс

 

49

Сант

3

Доржготов

Батбаатар

 

50

Сант

4

Даш

Жамсран

 

51

Тарагт

1

Зундуйдамба

Нэргүй

 

52

Тарагт

1

Бэхбат

Бүддорж

 

53

Тарагт

1

Жаргал

Одсүрэн

 

54

Төгрөг

2

Цэрэндорж

Өнөржаргал

 

55

Төгрөг

4

Сүх

Батбаяр

 

56

Төгрөг

5

Түндэвдорж

Сүх-Очир

 

57

Төгрөг

3

Доржготов

Равжих

 

58

Төгрөг

5

Шадавпүлжин

Бат-Орших

 

59

Уянга

5

Дамдинсүрэн

Батдорж

 

60

Уянга

2

Магваан

Насанпил

 

61

Уянга

1

Цэдэндавга

Бат-Эрдэнэ

 

62

Хайрхандулаан

3

Дөш

Пүрэвдорж

 

63

Хайрхандулаан

5

Ринчиндорж

Шийрэвдорж

 

64

Хайрхандулаан

1

Тоомой

Рэнсэлмаа

 

65

Хайрхандулаан

4

Цэдэндорж

Хоролсүрэн

 

66

Хужирт

3

Эрдэнэ-Очир

Амарсайхан

 

67

Хужирт

3

Болоож

Санжаасүрэн

 

68

Хужирт

4

Жамсран

Нямтогтох

 

69

Хархорин

5

Шадав-Очир

Баярсайхан

 

70

Хархорин

8

Санжаажав

Отгонжигжид

 

71

Хархорин

4

Лхагвасүрэн

Пүрэв

 

72

Хархорин

8

Ламаажин

Базарсад

 

73

Арвайхээр

6

Дорж

Буянжаргал

 

74

Арвайхээр

4

Дагва

Батбаатар

 

 

 

      “АЙМГИЙН АВАРГА СААЛЬЧИН"-аар

 

Сумдын нэр

Баг

Малчны овог

Нэр

 
 

1

Баруунбаян-Улаан

3

Рэгзэн

Даваасүрэн

 

2

Арвайхээр

2

Содномдаргиа

Хандсүрэн

 

3

Бат-Өлзий

4

Манал

Отгон

 

 

 “АЙМГИЙН АВАРГА ТЭМЭЭЧИН"

 

Сумдын нэр

Баг

Малчны овог

Нэр

 
 

1

Баруунбаян-Улаан

4

Чулуунбаатар

Улаанхүү

 

2

Гучин-Ус

2

Янсмаа

Эрдэнэ-Очир

 

3

Богд

5

Оготно

Батсайхан

 

 

 “АЙМГИЙН АВАРГА ТАРИАЛАНЧ"-аар

 

 

Сумдын нэр

Баг

Тариаланчийн  овог

 Нэр

 
 

1

Арвайхээр

3

Бямба

Ренчинсэнгээ

 

2

Арвайхээр

1

Ваня

Болорцогт

 

3

Баруунбаян-Улаан

4

Доржгочоо 

Цогмаа

 

 

 

---оОо---

 

 

 

 

 

2019-01-11 19:57:14